29 | 03 | 2024
Médiainformatika specializáció (BA)
2021 szeptember 02., csütörtök 13:33

MÉDIAINFORMATIKA SPECIALIZÁCIÓ (BA)

A specializáció (1) kommunikáció- és médiatudomány alapszakos hallgatóknak, illetve (2) belső (második) specializációként szabad bölcsészet alapszakos, kommunikáció- és médiatudomány specializációs hallgatóknak vehető fel. A specializációra jelentkezőket az első tanulmányi félévük súlyozott kreditindexe alapján rangsoroljuk, és így töltjük fel a keretszámot.

A Médiainformatika specializáció célja olyan gyakorlati szakemberek képzése, akik ismerik és képe-sek munkájukban tudatosan alkalmazni a különböző digitális kommunikációs eszközöket. A speciali-záció hallgatói megismerkednek a weboldalak, nyomtatott és online kiadványok tervezésének alap-jaival, a számítógépes grafikai alkalmazások használatával, az arculattervezés, illetve a tartalomfej-lesztés legfontosabb fogásaival. A végzett hallgatók számos kreatív területen képesek lesznek helytállni, ahol médiatartalmak digitális tervezése, illetve létrehozása a feladat.

• Informatikai eszközök
  • Számítógépes grafika
  • Weblapkészítés, webes kommunikációs technikák 1-2.
  • Kiadványszerkesztés
  • Arculattervezés és design
  • Online újságírás, rádiózás és televíziózás
  • Tartalomszolgáltatás és fejlesztés
  • Digitális fotózás és képszerkesztés
  • Mobilmédia (mobilkommunikációs ismeretek)
  • Külső szakmai gyakorlat 1-2.

Kiadványszerkesztő; grafikai tervező; web designer; tartalomfejlesztő médiumok internetes részlegeinél, illetve online sajtóban

Utoljára frissítve ( 2021 szeptember 15., szerda 13:19 )